1pxOpcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Filc tapicerski to elastyczny materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle meblowym. Nie tylko zabezpiecza tkaniny i pianki tapicerskie uszkodzeniami, lecz także ma właściwości wygłuszające i termoizolacyjne, dzięki czemu podnosi komfort korzystania z sof, narożników i foteli oraz zwiększa ich funkcjonalność.

Szukasz wysokiej jakości filcu tapicerskiego? Zapoznaj się z naszą ofertą. Oferujemy filc tapicerski wykonany z poliestru o wysokiej gęstości. Jest termoformowalny, co oznacza, że można go ukształtować pod wpływem wysokiej temperatury, a następnie schłodzić, by utrwalić jego nową formę. Dzięki temu jest niezwykle uniwersalny.

Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą filców tapicerskich. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów, zadzwoń lub napisz do nas – chętnie rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Tapicerski

Zastosowania filcu tapicerskiego

Jak wspomnieliśmy powyżej, filc tapicerski służy przede wszystkim do ochrony tkaniny obiciowej i pianki tapicerskiej przed sprężynami w meblach. Podczas używania mebla sprężyny cały czas pracują, zmieniając swoją długość. Zastosowanie filcu tapicerskiego sprawia, że sprężyny nie trą po tkaninie i piance, co pozwala przedłużyć żywotność mebla.

Ochrona tkaniny i pianki to jednak niejedyne zastosowanie filcu tapicerskiego. Czasami wykorzystuje się go zamiast pianki tapicerskiej. Jest to możliwe dzięki jego elastyczności i wytrzymałości. Filc tapicerski nadaje się do wyściółki i wypełnienia różnych mebli tapicerowanych, takich jak sofy, fotele czy krzesła, a także materaców.

Filc tapicerski charakteryzuje się również właściwościami izolacyjnymi. Sprawdza się jako warstwa redukująca powstawanie hałasu oraz zwiększająca izolacyjność termiczną mebli. Dzięki temu nadaje się do produkcji mebli przeznaczonych do użytkowania w pomieszczeniach narażonych na hałas oraz wysoką temperaturę.

Zastosowania filcu tapicerskiego nie ograniczają się jednak do tradycyjnych metod tapicerowania. Ten wyrób włókienniczy jest coraz częściej wykorzystywany w nowoczesnych technikach produkcji mebli. Wzbogaca wykończenie sofy czy narożnika, sprawiając, że mebel prezentuje się niepowtarzalnie i elegancko.

Poza tym z filcu tapicerskiego tworzy się podkładki pod meble. Po przyklejeniu pod nogi stołu czy krzesła chroni podłogę przed zarysowaniami podczas przesuwania mebla. Filc ma grubość kilku milimetrów, dzięki czemu jest twardy i nie ma konsystencji waty. Sprawia to, że spełnia swoją funkcję przed długi czas.

Zastosowania filcu tapicerskiego poza tapicerstwem

Filc tapicerski, pomimo nazwy, sprawdza się nie tylko w tapicerstwie. Doskonale nadaje się na przykład do tworzenia estetycznych i funkcjonalnych przedmiotów codziennego użytku. Szyje się z niego między innymi torby – zarówno na zakupy, jak i eleganckie kuferki. Można tworzyć z niego także nakrycia głowy, takie jak czapki i kapelusze. Poza tym filc tapicerski sprawdza się jako materiał na portfele, podstawki pod kubki, podkładki pod myszkę, legowiska dla zwierząt domowych oraz elementy ozdobne, takie jak broszki czy osłony na doniczki. Jak widać, zastosowania filcu tapicerskiego są niemal nieograniczone.

1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
Porady techniczne 507713618
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl