1pxOpcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Żeglarstwo to piękne hobby i ciekawy sposób spędzania czasu, a dla niektórych nawet sposób na życie. Aby wyruszyć w rejs, trzeba się jednak do tego najpierw odpowiednio przygotować. Każda jednostka pływająca potrzebuje odpowiedniego olinowania. W zależności od rodzaju pełni ono różne funkcje: stabilizuje maszt, pozwala ustawiać ożaglowanie rejowe względem wiatru lub podnosić różne elementy, takie jak pik czy grot.

Potrzebujesz olinowania żeglarskiego? Zapoznaj się z naszą ofertą. Zaopatrzysz się u nas w wysokiej jakości liny żeglarskie polskiej firmy Bezalin. Oferujemy szeroki wybór lin o różnych funkcjach – fałowych, szotowych, cumowniczych, kotwicznych czy holowniczych – wykonanych z materiałów syntetycznych i naturalnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać potrzebom różnych Klientów.

Żeglarstwo

MAESTRO 10  PA 200-10-L/CTM100 BIAŁY MAESTRO 10 PA 200-10-L/CTM100 BIAŁY
Cena:

5,00 zł

Cena netto: 4,07 zł

mb
1pxzobacz więcej

Jak skonstruowane jest olinowanie żeglarskie i co wpływa na jego uszkodzenie?

Standardowe olinowanie żeglarskie zbudowane jest z kilku skręconych ze sobą splotów lub plecione z wielu cienkich włókien. Ma zewnętrzny oplot, który zapewnia ochronę przed przetarciami oraz promieniowaniem słonecznym. Poprawia on również przyczepność liny w knagach i rękach żeglarza.

Uszkodzenia olinowania żeglarskiego powstają przede wszystkim podczas pracy na osprzęcie żeglarskim: knagach, kabestanach czy kipach. Warto mieć na uwadze, że knagi rowkowe są mniej dokładne niż szczękowe, co przyczynia się do szybszego zużycia liny. Poza tym uszkodzeń olinowania dokonują węzły żeglarskie. Aby unikać przetarcia i zerwania liny, warto sięgać po olinowanie żeglarskie najwyższej jakości, które wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia.

1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
Porady techniczne 507713618
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl